Házená Rokycany – HC Plzeň

Házená Rokycany – HC Plzeň 28:27 (17:13)
První soutěžní utkání žen našich loňských dorostenek skončilo ohromným překvapením. V sobotu jsme ukončili soustředění a hned v neděli nastupovali k 1. kolu Českého poháru. Přes počáteční obavy našich hráček a úvodní nervozitu se utkání vyvíjelo příznivě. Nad vodou nás držela Rotenbornová v bráně a tak měly holky čas se seznamovat se ženskou úrovni. Prvních 10 minut bylo vyrovnaných a to nám stačilo na to se oklepat k tomu, abychom se ve 20. minutě dostali do šestibrankového vedení. To soupeř korigoval do poločasu na 17:14. Děvčata potřebovala v kabině napřed zklidnit a poté opět nabudit. Začátek druhé půle nám vyšel, vedli jsme o 7, ale zhruba od 38. minuty po time outu HC Plzeň jsme začaly šlapat vodu. Nestíhali jsme v obraně a v útoku jsme ztratili pár míčů. Bylo zaděláno na drama. Devět minut před koncem byla remíza 25:25. Skóre se přelévalo na obě strany, v čase 27:39 Kozáková vstřelila poslední branku utkání, pak Rotenbornová chytila sedmičku, přišel útok na každé straně, který se nepovedl a 15 vteřin před koncem jsme byli v držení míče. V tuto chvíli jsem si rychle vzal time out, ale holky byly tak naspeedované, že se ocitly v trháku, který proměnily, ale míč se musel vrátit. Poté jsme to už dohráli, ale omývali mně 😅
Branky: Vildmanová 8/3, Ježková a Kozáková po 4, Bufková a Aichingerová po 3, Benešová 2, Fröhlichová, Moulisová, Hýblová a Bílá po 1.